“Rethinking-cooperating-sharing”in ilk ayağı için Marsilya’daydık

“Komşu Komşu: Türk-Ermeni Gençlik Diyaloğu” kapsamındaki Erasmus+ projemizin ilk ayağını 18-25 Kasım’da düzenledik.

Tarihi ve siyasi sebeplerden dolayı Türk – Ermeni toplumları arasındaki diyalogsuzluğun ve ön yargıların önüne geçmek amacıyla yürüttüğümüz “Komşu Komşu: Türk-Ermeni Gençlik Diyaloğu” kapsamındaki ilk gençlik değişimini Almanya, Ermenistan ve Fransa’dan partnerlerimizle Marsilya’da gerçekleştirdik.

Dört aşamada gerçekleşecek ve dernek olarak yürüttüğümüz ilk AB projesi olan “Rethinking-cooperating-sharing: future relations between Armenian, French, German and Turkish Youth”’un ilk ayağında dört ülkeden toplam 24 katılımcı ve 10 takım lideri, kaynaştırıcı takım çalışmalarına ve yaratıcı iletişim araçlarının kültürlerarası diyaloga nasıl katkıda bulunabileceğine dair atölyelere katıldı.

Projenin ikinci ayağını Temmuz 2018’de Ermenistan’da gerçekleştirmek üzere hazırlıklara başladık. Asırlardır bir arada yaşayan iki toplum arasındaki barışçıl bir zeminde kurulacak diyaloğa, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesine ve bölgesel barış ortamına katkıda bulunmak hedefiyle yürüttüğümüz projenin sonraki ayaklarını Almanya ve Türkiye’de düzenleyeceğiz.

Türk – Ermeni Gençlik Diyaloğu için paylaşacak çok fikrimiz, yapacak çok işimiz var. Ama #SensizOlmaz

Bu haber, proje katılımcılarından ve içerik editörlerimizden Deniz Güven tarafından sevgiyle hazırlandı ❤️

İlgini çekebilecek diğer içerikler:

2017-12-28T18:38:24+00:00 28 Aralık 2017 |