Türkiye Kardeşleri 2018, program koordinatörünü arıyor

AFS Gönüllüleri Derneği ve Türk Kültür Vakfı ortaklığıyla 21-30 Eylül 2018 arasında dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Türkiye Kardeşleri, ülkemizin farklı kültürlerinden öğrenci ve eğitimcileri bir araya getiren liseler arası öğrenci değişim programıdır. Toplumda farklılıklara saygı bilincinin ve bir arada yaşam iradesinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedefleyen program kapsamında öğrenciler başka bir ilde bir hafta süreyle gönüllü aileler tarafından konuk edilir ve kültürel, eğitsel ve gönüllü aktivitelere katılır. Tüm katılımcılar, değişim haftasının sonrasında Türkiye Kardeşleri Gençlik Zirvesi’nde bir araya gelerek çeşitli atölyelerde yer alır. Program hakkında detaylı bilgi için: afsgonulluleri.org/turkiyekardesleri

Aşağıda belirtilen görev tanımlarını yerine getirmek üzere, AFS Gönüllüleri Derneği’nin Osmanbey’deki ofisinde, Mart-Mayıs döneminde haftada 8 saat olmak üzere yarı zamanlı, Haziran-Ekim döneminde ise tam zamanlı çalışarak programın koordinasyonundan sorumlu olacak bir stajyer arıyoruz.  

Görev Tanımı

o    Program faaliyetlerinin koordinasyon, uygulama ve denetimini yapmak,

o    Programın tüm lojistik süreçlerini yönetmek ve bütçe kontrollerini yapmak,

o    Tüm paydaşlarla iletişimi sürdürmek,

o    Veri girişlerini ve güncellemelerini yapmak,

o    Programın görünürlüğüne katkıda bulunmak.

Aranan özellikler:

o    Daha önce STÖ’lerde gönüllü ve/veya profesyonel olarak çalışmış,

o    Proje geliştirme, yönetme ve raporlama deneyimine sahip,

o    Takım çalışmasına yatkın,

o    İletişim, ikna, analitik düşünme, problem çözme ve toplantı yönetimi becerileri gelişmiş,

o    Program süresince yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek,

o    MS Office, Google Drive ve sosyal ağları etkin kullanabilen,

o    Yurt içi seyahat engeli bulunmayan,

o    İyi derecede sözlü ve yazılı Türkçe ve İngilizce bilgisi

o    Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign gibi görsel tasarım programlarında deneyim sahibi (tercihen)

Pozisyonla ilgilenen adaylar güncel özgeçmiş ve motivasyon mektuplarını 28 Şubat’a kadar Başvuru: TK18 – GK başlığıyla info@afsgonulluleri.org adresine gönderebilir. Yalnızca ön elemeyi geçen adaylara geri dönüş yapılarak görüşmeler gerçekleştirilecektir.

AFS Gönüllüleri Derneği

1999 yılında kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan AFSGD, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki şubeleri, Eskişehir ve Adana’daki temsilcilikleri ve ülke çapına yayılmış yüzlerce gönüllüsüyle toplumda kültürlerarası anlayış ve gönüllülük bilincini güçlendirmek hedefiyle çalışır. Dünyanın en köklü öğrenci değişim programlarından olan AFS’nin Türkiye’deki gönüllü altyapısını sağlayan dernek, Kültürlerarası Etkileşim – KArE Platformu çatısı altında, hedefi daha adil ve barış dolu bir dünya olan, bu hedefe giden yolun kültürlerin birbirine dokunmasından geçtiğini gören herkesi bir araya getirmek amacıyla başlattığı farklı proje ve programlar geliştirir, kültürlerarası iletişim ve küresel aktif vatandaşlık üzerine eğitimler düzenler ve burs programları yürütür.
www.afsgonulluleri.org

Türk Kültür Vakfı

TKV duyarlı, yapıcı ve paylaşımcı, insan haklarına saygılı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak amacı ile farklı kültürler içinde yaşayarak, deneyim kazanma olanağı sağlayan, kültürlerarası anlayışı topluma aktarmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Gönüllülük prensibiyle işleyen ve kar amacı olmayan vakıf, 1974 yılında AFS Kültürlerarası Programları’ndan yararlanmış olan ve aynı amacı benimsemiş kişilerin girişimleri ile kültürlerarası eğitim programları yürütmek amacıyla kurulmuştur.
www.turkkulturvakfi.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler:

2018-02-20T13:57:23+00:00 20 Şubat 2018 |