Loading...
HAKKIMIZDA 2017-09-22T01:24:36+00:00

Büyük bir kısmı AFS ve benzeri öğrenci değişim programlarından yararlanmış gönüllüler olarak, kültürlerarası etkileşim yolu ile dünya barışına katkıda bulunmak hedefiyle, 1999’da AFS Gönüllüleri Derneği – AFSGD (AFS Volunteers Association of Turkey – AFS VAT) ‘yi kurduk.

MİSYONUMUZ

Biz AFS Gönüllüleri, daha adil ve barış dolu bir dünya için kültürlerarası etkileşim olanakları yaratırız.
Farklılıklara saygı ve birlikte yaşama bilincini güçlendirmeye gönül veren herkese, dayanışma içinde çalışabilecekleri bir çatı sağlarız.

90’dan fazla ülkede, daha adil ve barış dolu bir dünya misyonuyla farklı kültürler arasında köprüler kurmak için çalışan AFS ailesinin Türkiye’deki gönüllüleri olarak:

  • Ankara, İstanbul, İzmir’de bulunan şubelerimiz, Eskişehir ve Adana’daki temsilciliklerimiz ve ülke çapına yayılmış yüzlerce gönüllümüz ile dünyanın en eski ve en yaygın değişim programlarından biri olan AFS Kültürlerarası Programları’nın Türkiye’deki çalışmalarına gönüllü desteği sağlıyoruz;

  • Daha adil ve barış dolu bir dünya için kültürerarası etkileşimin ve gönüllülüğün önemine inanan herkese dayanışma içinde çalışabilecekleri bir çatı sağlayarak kültürlerarası etkileşim (KArE) çalışmaları geliştiriyoruz;

  • Deneyimsel öğrenme yöntemine uygun olarak düzenlediğimiz formal olmayan eğitim, atölye ve diğer eğitsel faaliyetlerle kültürlerarası iletişim ve küresel aktif vatandaşlık gibi konularda genç ve yetişkinlerin bilgi, beceri ve deneyim kazanmalarına yardımcı oluyor, gönüllülük ve sosyal etki yaratma motivasyonlarını arttırıyoruz.

2020 VİZYONUMUZ

“Kültürlerarası etkileşim alanında Türkiye’nin yaygın, kapsayıcı, öncü sivil toplum kuruluşu olmak”

Tüm gönüllülerimizle ortak bir hedef olarak belirlediğimiz vizyonumuz, çalışmalarımızın ne doğrultuda gerçekleşmesi gerektiği konusunda temel yol göstericimizdir.

2015 yılında gönüllülerimizle birlikte yaptığımız misyon ve vizyon değerlendirmeleriyle, derneğimize ve çalışmalarımıza daha geniş kitlelerin katılımının sağlanması ve derneğimizin kültürlerarası etkileşim konusunda Türkiye’nin yaygın, kapsayıcı ve öncü sivil toplum kuruluşu haline gelmesi kararını aldık.

Bu amaçla başlattığımız KArE Platformu’yla, odağı kültürlerarası etkileşim ve gönüllülük olan farklı projeler geliştirmeyi ve herhangi bir değişim programına bağlı kalmaksızın, dünya barışına gönül veren herkesi bünyemize katmayı hedefliyoruz.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Tüm çalışmalarımızı dört temel üzerine kuruyoruz:

ÇALIŞMALARIMIZ

AFS Kültürlerarası Programları’nın Türkiye’deki gönüllü altyapısını sağlıyor,

kültürlerarası etkileşim odaklı projeler yürütüyoruz.

GÖNÜLLÜ POSTASI

Gönüllü çağrıları, duyurular, haberler, blog yazıları ve daha fazlası

AFSGD İstanbul Şube Genel Kurul Duyurusu

AFSGD İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu, 25 Şubat 2018 Pazar saat 14.30’da

AFSGD Ankara Şube Genel Kurul Duyurusu

AFSGD Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu,  16 Şubat 2018 Cuma 18:30'da  Türk

“Rethinking-cooperating-sharing”in ilk ayağı için Marsilya’daydık

“Rethinking-cooperating-sharing”in ilk ayağı için Marsilya’daydık "Komşu Komşu: Türk-Ermeni Gençlik Diyaloğu" kapsamındaki Erasmus+

GÖNÜLLÜ POSTASI’NA GÖZ AT

BUGÜN BİR HAYAT DEĞİŞTİR

Daha eşit ve barış dolu bir dünyaya giden yolu örmek için sana ihtiyacımız var.

GÖNÜLLÜ OL
BAĞIŞ YAP