Dernek olarak Türkiye sahasındaki gönüllü çalışmalarını koordine ettiğimiz AFS Kültürlerarası Programları için başvurular açıldı. Ülkemizde, 1974 yılında kurulan Türk Kültür Vakfı tarafından yürütülen AFS programlarından 2021-2022 döneminde yararlanmak isteyen lise öğrencileri, 4 Kasım Çarşamba gününe kadar başvurularını gerçekleştirebilir.

ŞİMDİ AFS’YE BAŞVUR!

AFS programları sayesinde gençler, 50’yi aşkın ülkeden birinde sıra dışı bir kültürlerarası deneyim yaşama şansına kavuşuyor. Farklı bir ülkede gönüllü ailelerin yanında kalarak lise eğitimlerine devam eden öğrenciler, program boyunca düzenlenen oryantasyonlar ve danışmanlıkların katkısı ile hiçbir akademik sınıf modeliyle ya da kitaplarla sunulamayacak bir öğrenme ve gelişme fırsatı yakalıyor.

AFS adayları, değerlendirme süreçlerinin sonrasında uzun veya kısa programlara kabul ediliyor. Uzun programlar, gidilen ülkenin bir okul yılı boyunca sürerken; kısa okul programları ise üç aylık, güz ve bahar dönemleri olarak gerçekleşiyor.

1946’dan beri öğrencilere küresel ve kültürlerarası yetkinlikler kazandırmak hedefiyle çalışan ve kökenleri 1. Dünya Savaşı’na uzanan AFS, dünyanın önde gelen ve köklü eğitim organizasyonlarındandır. Bugüne dek 90’dan fazla ülkeden 500.000’in üzerinde öğrencinin yararlandığı AFS programlarını ülkemizde, programlardan yararlanan gönüllüler tarafından 1974 yılında kurulan Türk Kültür Vakfı yürütüyor.

Programlarla ilgili detaylı bilgi için tıklayın