Büyük bir çoğunluğu AFS programlarından yararlanmış gönüllüler olarak, kültürlerarası etkileşim yolu ile dünya barışına katkıda bulunmak hedefiyle, 1999’da derneğimizi kurduk.
Misyonumuza ve vizyonumuza  gönül veren, temel değerlerimizi sahiplenen herkese kapımız açık.

MİSYONUMUZ

Biz AFS Gönüllüleri, daha adil ve barış dolu bir dünya için kültürlerarası etkileşim olanakları yaratırız.
Farklılıklara saygı ve birlikte yaşama bilincini güçlendirmeye gönül veren herkese, dayanışma içinde çalışabilecekleri bir çatı sağlarız.

60’dan fazla ülkede, daha adil ve barış dolu bir dünya vizyonuyla farklı kültürler arasında köprüler kurmak için çalışan AFS ailesinin Türkiye’deki gönüllüleri olarak:
  • Dünyanın en köklü öğrenci değişim programlarından biri olan AFS Kültürlerarası Programları’nın Türkiye’deki gönüllü altyapısını oluşturuyor, daha fazla dezavantajlı gencin bu programlardan yararlanabilmesi için burs programları yürütüyoruz.
  • Kültürlerarası etkileşime olanak sağlayan gençlik değişimleri, projeler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz.
  • Her yaştan bireyin küresel yeterliliklerini arttırmak amacıyla formal olmayan eğitsel faaliyetler düzenliyoruz.

2020 VİZYONUMUZ

“Kültürlerarası etkileşim alanında Türkiye’nin yaygın, kapsayıcı, öncü sivil toplum kuruluşu olmak”

Tüm gönüllülerimizle ortak bir hedef olarak belirlediğimiz vizyonumuz, çalışmalarımızın ne doğrultuda gerçekleşmesi gerektiği konusunda temel yol göstericimizdir.
2015 yılında gönüllülerimizle birlikte yaptığımız misyon ve vizyon değerlendirmeleriyle, derneğimize ve çalışmalarımıza daha geniş kitlelerin katılımının sağlanması ve derneğimizin kültürlerarası etkileşim konusunda Türkiye’nin yaygın, kapsayıcı ve öncü sivil toplum kuruluşu haline gelmesi kararını aldık.
Bu amaçla başlattığımız KArE Platformu’yla, odağı kültürlerarası etkileşim ve gönüllülük olan farklı projeler geliştirmeyi ve herhangi bir değişim programına bağlı kalmaksızın, dünya barışına gönül veren herkesi bünyemize katmayı hedefliyoruz.
Bizimle ilgili merak ettiğin başka bir şey mi var? Sık Sorulan Sorular sayfamıza göz atabilirsin.
Sık Sorulan Sorular

ÇALIŞMALARIMIZ

2018-06-18T16:06:02+03:00

KArE PLATFORMU

Hedefi barış olan, bu hedefe giden yolun kültürlerin birbirine dokunmasından geçtiğini gören herkesi bir çatı altında bir araya getiriyoruz.

2018-06-28T11:20:38+03:00

AFS ÇALIŞMALARI

Dünyanın köklü öğrenci değişim programlarından olan AFS Kültürlerarası Programları'nın Türkiye'deki gönüllü altyapısını oluşturuyoruz.

2018-06-20T11:18:08+03:00

BURSLAR

Daha fazla dezavantajlı gencin AFS Kültürlerarası Programları’na katılması ve aktif yurttaşlar olarak güçlenmesi amacıyla burs programları yürütüyoruz.

2018-07-05T14:31:01+03:00

EĞİTİMLER

Formal olmayan eğitsel faaliyetlerle kültürlerarası iletişim ve aktif yurttaşlık konularında her yaştan bireylerin yetkinlikler kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

2018 GELİR ve GİDERLERİMİZ

Yürüttüğümüz tüm faaliyetlerde, bağışçı haklarına sadık kalıyor ve şeffaflık ilkesini gözetiyoruz. 2018 yılında derneğimize ait gelir ve giderler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

GÖNÜLLÜ POSTASI’NDAN

Bizden güncel haberler ve duyurular burada!

GÖNÜLLÜ POSTASI’NA GÖZ AT

BUGÜN BİR HAYAT DEĞİŞTİR

Desteğinle toplumsal barış için farklılıkları bir araya getirmemize,
onlarca insanın hayatını değiştirmemize ve
dünyayı daha barışçıl bir yer haline getirmemize yardımcı olacaksın.

BAĞIŞ YAP